قالب پاورپوینت پایان نامه

چرا قالب پاورپوینت پایان نامه تهیّه کنیم؟(حتماً بخوانید!)

قالب پاورپوینت پایان نامه: بدون شک مهمّ ترین و دشوارترین و در عین حال پر استرس ترین مرحله در دوران تحصیلات تکمیلی، اعمّ از کارشناسی ارشد و دکتری، پایان نامه است. هر دانشجویی پس از پشت سر گذاشتن واحدهای آموزشی، پایان نامه را مهم ترین دغدغه خود می داند.

با وجود نگارش و اتمام پایان نامه یا تز یا رساله، هنوز کار تمام نشده است. مهمّ ترین مرحله پایان باقی مانده است! بله! دفاع!  دفاع از آنچه تحقیق کرده و نوشته اید. شما در نزد داوران و اساتید راهنما و مشاور باید خوب دفاع کنید! البتّه ناظر تحصیلات تکمیلی هم در کنار آنان نشسته است و بر روند امور و دفاع شما نظارت می کند! بنابراین، دفاع خوب از کارتان می تواند نتیجه نهایی را برای شما رقم بزند. پس مهمّ است که دقّت کنید چگونه از پایان نامه خود دفاع نمایید.

یک دفاع خوب دو بُعد یا دو شرط اساسی و مهم دارد. اگر شما به این دو بعد توجّه نکنید هرگز نخواهید توانست نظر داوران را جلب کنید. حتی بی توجهی شما کار را به جایی خواهد رساند که استاد راهنما یا استاد مشاور و شاید هر دو نفر آنها در جلسه دفاعیه علیه شما صحبت کنند! و این یعنی وقوع فاجعه!

آیا می خواهید بدانید این ابعاد مهمّ چیست؟ آیا برایتان اهمیّت دارد که بدانید رموز موفقیت در دفاع و کسب نمره خوب چیست؟ اگر علاقه مند به دانستن هستید، ادامه این مقاله را با دقّت بخوانید!

شرط اوّل در توفیق شما در روز دفاع این است که کار پژوهش را خوب و تمام و کمال انجام داده باشید. هیچ وقت به دنبال سر هم بندی و اصطلاحاً سمبل کاری نباشید. از سرقت و کپی پیست هم به شدّت پرهیز کنید! توجّه داشته باشید که: «آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است!» یا : «نابرده رنج گنج میسّر نمی شود!»

آیا کار همین جا تمام می شود؟ خیر! اگر نتوانید در روز دفاع داوران را خوب اقناع کنید، چه بسا که همه زحمات شما بر باد رود! پس به شرط دوم دقت کنید!

شرط دوّم چیست؟ یک دفاع منطقی، به روز و خوب! باید این هنر در شما باشد که بتوانید از کار خوبتان خوب دفاع کنید! دفاع خوب شما به چند عامل بستگی دارد:

  • خوب صحبت کنید!
  • زبان بدن خوبی داشته باشید!
  • و قالب ارائه شما خوب باشد!

بله قالب ارائه! یک قالب پاورپوینت پایان نامه اگر خوب و حرفه ای طرّاحی شده باشد می تواند داوران را تحت تاثیر قرار دهد.

تمپلیت یا قالب مناسب و حرفه ای از ویژگی های زیر برخوردار است:

متناسب با موضوع است. یعنی اسلایدها، شکل ها، تصاویر و … طوری طرّاحی شده اند که نهایت تناسب را با موضوع شما دارند.

از زیبایی برخوردار است. همه ما انسان هستیم و به لطف سرمایه های خداداد، زیبا پسند و زیبایی دوست هستیم. فراموش نکنید که داوران رساله یا پایان شما هم از این قاعده مستثنی نیستند! یک قالب زیبا می تواند به قدری برای آنها جذّابیت ایجاد کند که حتّی ضعف کار شما را دقیق نبینند!

به روانشناسی رنگ ها توجّه شده است. امروز بر کسی پوشیده نیست که ما انسان ها از نظر روانی از رنگ ها تأثیر پذیریم. پس از تمپلیت پاورپوینت پایان نامه ای استفاده نمایید که طرّاحی آنها بر اساس این نکته ظریف روانشناختی استوار باشد. واقعاً رنگ های استفاده شده می توانند در نمره پایان نامه شما مؤثّر باشند! این نکته را جدّی بگیرید! توجّه داشته باشید که حتّی بیست و پنج صدم و نیم نمره هم در دفاع شما مهمّ است.

از جداول و اشکال خوبی بهره برده است. امروزه تمپلیت های اینفوگرافیک این امکان را در اختیار ارائه کنندگان قرار می دهند که از کمترین فضا برای طرح بیشترین مطالب استفاده کنند. همچنین تمپلیت های اینفوگرافیک امکان خوب و فوق العاده ای را برای دسته بندی بهینه مطالب در اختیار شما قرار می دهند.

جدید و به روز است. قدیمی، تکراری یا بیش از حدّ ساده بودن قالب برای مخاطب شما ، که داور پایان نامه شماست، قطعاً جذّاب نیست. بنابر این از تمپلیت یا قالبی استفاده نمایید که دارای تم و مضمون جدید و جذّابی باشد. تم پاورپوینت پایان نامه شما باید نظر داوران را به خود جلب نماید.

ما در پارس اسلاید قالب پاورپوینت پایان نامه را با توجّه به همه ویژگی های فوق عرضه می کنیم. اگر از قالب های ما استفاده نمایید همه نکات مثبت فوق را در روز دفاع دارا خواهید بود و این نقطه قوّت شماست! به شما اعتماد به نفس می دهد و ضریب موفقیّت تان را افزایش می دهد!

بازدیدها: 1154

فهرست